balsam do ciała

Wybór balsamu do ciała

Balsam do ciała to kosmetyk, który obok kremu i kosmetyków kolorowych powinna posiadać i regularnie używać każda kobieta. Tylko wówczas możemy zadbać o to, by nasza skóra była odpowiednio nawilżona i zachowała młody wygląd oraz odpowiednią kondycję.

Kosmetyki, zarówno balsam, jak i krem do twarzy czy podkład warto wybierać w oparciu o rodzaj cery. Właściwy wybór kosmetyku sprawi, że zadziała on należycie i dostarczy tego, czego skóra potrzebuje. Wiele kosmetyków naprawia mikrouszkodzenia skóry, wspomaga też odnowę hydrolipidowego płaszcza ochronnego, który zostaje uszkodzony podczas słonecznych dni, opalania czy przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Dużą popularnością cieszą się balsamy nawilżające, których lekka konsystencja usprawnia aplikację preparatu. Wskazane jest stosowanie ich po każdej kąpieli.
Skóra sucha nawilży się pod wpływem obecnych w balsamie olejków owocowych, np. z awokado, natomiast skórze bardzo przesuszonej przyda się nieco tłustsza konsystencja balsamu zawierającego kwas mlekowy, masło karite lub mocznik – substancji o właściwościach nawilżających, natłuszczających i utrzymujących wilgoć na właściwym poziomie.

Wiele pań wybiera również balsamy o właściwościach wyszczuplających. Aby spełniały swoje zadanie w ich składzie powinny znaleźć się składniki redukujące zgromadzoną tkankę tłuszczową: kofeina, L-karnityna, wyciągi z roślin, często z bluszczu. Balsam wyszczuplający należy stosować co najmniej raz dziennie, aplikując go w skórę zaatakowaną problemem. Po jego wchłonięciu można zastosować balsam nawilżający. Konsystencja balsamów wyszczuplających jest często lekka, dlatego szybko się wchłania rozpoczynając walkę z cellulitem i tkanką tłuszczową.

W okresie wiosenno-letnim wzrasta zainteresowanie balsamami brązującymi, które nadają skórze piękny koloryt, podkreślając jednocześnie naturalną opaleniznę.
Balsamy brązujące, w odróżnieniu od samoopalaczy, nie zawierają substancji koloryzujących, przy czym brązowy kolor skóry zawdzięczamy ekstraktowi z orzecha włoskiego.
Ze względu na ingerencję w kolor skóry przed nałożeniem balsamu brązującego warto wykonać peeling całego ciała. Dzięki temu unikniemy przebarwień.
Wybierając brązujący balsam do ciała zwrócić należy uwagę na to, dla jakiej karnacji jest on przewidziany. Balsam do cery jasnej jest znacznie łagodniejszy od kosmetyku dedykowanego cerze ciemniej. Po aplikacji balsamu brązującego należy odczekać chwilę, by całkowicie się wchłonął. Odradza się też ubrania jasnej odzieży, która w kontakcie z balsamami może się zabrudzić.

Dla skóry dojrzałej, zmęczonej i mało elastycznej polecane są balsamy regenerujące. Ich cenny skład: wyciągi z ziół oraz ekstrakty owocowe a także witaminy i proteiny jedwabiu przy systematycznym stosowaniu kosmetyku są w stanie pomóc znacznie skórze w utrzymaniu jej we właściwej kondycji. Dzięki nim skóra staje się jędrna, elastyczna, gładka i nabiera ładnego koloru.

Stosowanie balsamu do ciała
Wskazane jest, by balsam do ciała był stosowany w ciągu dnia dwukrotnie. Ze względu jednak na chroniczny brak czasu powinnyśmy stosować go chociaż raz dziennie, po kąpieli.
Balsamy nawilżające, regenerujące oraz brązujące powinny być nakładane na powierzchni całego ciała, natomiast balsam wyszczuplający wszędzie tam, gdzie chcemy uzyskać pożądany efekt.
Aplikacja balsamu powinna być połączona z wykonaniem kilkuminutowego masażu, który pobudzi krążenie krwi oraz ułatwi wchłonięcie cennych składników balsamu w głębsze partie skóry.
Nie zapomnijmy o wykonaniu raz w tygodniu peelingu na powierzchni całego ciała, dzięki czemu usunięcie martwego naskórka ułatwi wchłanianie balsamu.

Ceny balsamów są różne, w zależności od marki. Kupując balsam powinniśmy wziąć pod uwagę nasze potrzeby oraz skład kosmetyku. W wielu przypadkach kosmetyki w przystępnej cenie są wystarczająco dobre, jeśli będą stosowane regularnie, po każdej kąpieli.

Zobacz źródło informacji:

grow ultra na włosy I ravestin co to jest I artroser dawkowanie I moctivin allegro

Dodaj komentarz