Włosy latem

Włosy latem

Wysoka temperatura, promienie słoneczne, chlorowana i słona woda – to wszystko wpływa na pogorszenie kondycji włosów. Warto zatem w czasie miłego wypoczynku właściwie je pielęgnować i chronić, by po zakończeniu wspaniałego urlopu snu z powiek nie spędzały nam uszkodzone włosy.

Kondycja włosów latem
Włos utrzymany w dobrej kondycji pokryty jest otoczką, chroniącą go przed uszkodzeniem oraz utratą wilgotności. Ów płaszcz ochronny nie jest jednak wystarczający w okresie wakacji, kiedy to często eksponujemy włosy na słońce i zażywamy kąpieli w morzu czy basenie. W takich warunkach uszkodzeniu ulega nie tylko sama otoczka, ale i keratyna zlokalizowana w warstwie korowej.
W okresie wakacyjnym zaobserwować można również często rozjaśnienie włosów. Ma to związek z uszkodzeniem połączeń między atomami siarki oraz węgla.
Choć my sami świetnie się bawimy, nasze włosy bardzo na tym cierpią. Stają się łamliwe, przesuszone, rozdwojone i mało elastyczne.

Jak chronić włosy latem?
W okresie wakacji podstawowym wyposażeniem dla włosów będzie chusta lub kapelusz oraz mgiełka do włosów z filtrami ochronnymi.
Kosmetyk ten należy rozprowadzić na włosy na pół godziny przed wyjściem z domu. Jego lekka konsystencja nie obciąża i nie przetłuszcza włosów, za to doskonale chroni przed szkodliwym działaniem wody oraz słońca. Mgiełkę tę warto wziąć ze sobą na plażę i stosować ją co kilka godzin. Jeśli jednak zapomnimy o niej, możemy użyć oliwki dziecięcej, którą należy użyć na całej długości włosów. Ze względu na jej tłustą konsystencję włosy będą wyglądały, jakby były mokre, wobec czego można je zaczesać do tyłu i spiąć.
Gumka czy spinka przyda się paniom mającym długie włosy. Końcówki takiej fryzury narażone są najbardziej na przesuszenie, dlatego zaleca się ich podpięcie tak, by nie zwiewały na plecy i by nie targał ich wiatr.
Na plażę powinniśmy zabrać też kapelusz lub chustę, dzięki którym osłonimy włosy i głowę przed działaniem promieni słonecznych.

Mycie głowy
W okresie wakacyjnego urlopu zaleca się codzienne mycie głowy. Ze względu na to warto sięgnąć po szampon z letniej serii, który w swoim składzie zawiera łagodne substancje myjące a także chłodzące, jak choćby mentol.
Przed umyciem włosów należy je dokładnie rozczesać a następnie umyć co najmniej 2 razy, dzięki czemu resztki kosmetyków ochronnych, piasek i tłuszcz zostaną wypłukane.
Do usunięcia piany używamy chłodnej wody, która zamknie łuski włosów. Pamiętajmy, by dokładnie spłukać pianę.

Odżywianie włosów
W letniej kosmetyczce nie powinno zabraknąć maseczki i odżywki do włosów.
Odżywka powinna być nakładana po każdym umyciu włosów i najlepiej, aby stanowiła z szamponem jedną serię.
Jeśli włosy się przetłuszczają, nie należy wmasowywać odżywki w skórę głowy. Najlepiej rozprowadzić ją na powierzchni włosów omijając tę część ciała.
Odżywki na lato zawierają często w swoim składzie substancje nawilżające i wygładzające powierzchnię włosów, czyli emolienty. Warto zwrócić uwagę czy odżywka, którą zamierzamy kupić je posiada.

Podczas upałów, co 2-3 dni, warto nałożyć na włosy regenerujące maski słoneczne. Są one znacznie silniejsze aniżeli odżywki i wpływają na znaczną poprawę kondycji włosów: odżywiają, nawilżają, przywracają blask i sprężystość, dodatkowo wykazują właściwości łagodzące skórę głowy. Należy je trzymać 5-10 minut.
Jeśli jednak w naszej kosmetyczce nie ma maseczki, można wykorzystać do jej wykonania niektóre owoce. Świetnie nadaje się do tego awokado, który należy rozgnieść widelcem, położyć na włosy i pozostawić na 20 minut.
Drugą propozycją jest wykorzystanie cytryny oraz oliwy z oliwek. Sok z cytryny należy wymieszać z trzema łyżkami oliwy i rozprowadzić na całej długości włosów. Po 30 minutach spłukać wodą.
Panie mające długie włosy powinny otoczyć szczególną opieką końcówki włosów, które latem mają tendencję do rozdwajania się. Pomocnym specyfikiem będzie serum do końcówek, które należy stosować codziennie.

Farbowanie włosów latem
Fryzjerzy nie zalecają farbowania włosów latem, ponieważ zabieg ten dość silnie wysusza włosy. Jeśli jednak jest on nieunikniony, warto, by był on poprzedzony długim stosowaniem maski odżywczej.
Kobiety pragnące zdecydowanie zmienić kolor włosów powinny udać się o fryzjera, który w pierwszej kolejności przeprowadzi prepigmentację. Polega ona na nałożeniu farby o ton jaśniejszej od koloru, jaki chcemy otrzymać, by farbowanie dało trwalszy efekt.
Po farbowaniu należy zaopatrzyć się w kosmetyki chroniące kolor i regularnie je stosować. Znajdziemy tu bogatą ofertę szamponów i masek zarówno do włosów jasnych, jak i ciemnych.

Zobacz źródło informacji:

growultra.pl I ravestin opinia I artroser cena I moctivin jak stosować

Dodaj komentarz