Włosy kręcone

Włosy kręcone

Włosy kręcone wymagają odrobiny pracy, by je poskromić. Odwdzięczają się za to świetną fryzurą gwarantującą dobry wygląd. Wiele kobiet mających proste włosy poddaje je szeregowi zabiegów, by zmienić, choć na krótki czas, strukturę włosa.

Włosy proste można zakręcić. Wiedzieć jednak trzeba, jakim zabiegom je poddać, by uzyskać oczekiwany rezultat. Fale, sprężynki, loczki, pierścionki – wszystkie rodzaje loków nadają kobiecie subtelnego i romantycznego wyglądu, nie ma się zatem co dziwić, że każda z pań raz na jakiś czas marzy o takiej fryzurze.

Włosy kręcone
Kręcone włosy mają znacznie inną strukturę, aniżeli włosy proste. Włos zbudowany jest z łańcuchów keratynowych. Tam, gdzie jest on skręcony, jest cieńszy, a co za tym idzie, również słabszy. Ze względu na ten fakt włosy kręcone trudniej rozczesać, podczas użycia grzebienia łatwiej o ich poplątanie, aniżeli o ogarnięcie i ułożenie.
Włosy kręcone mają tendencję do przesuszania. Wpływ na to ma struktura włosa. Skręcony włos uniemożliwia przedostawanie się sebum na całej jego długości, stąd też włosy kręcone przetłuszczają się jedynie przy skórze. Brak właściwego rozłożenia sebum sprawia, że włos staje się porowaty i matowy. Ma także tendencję do elektryzowania się i puszenia.
Aby zatem utrzymać włosy kręcone we właściwej kondycji konieczne jest stosowanie preparatów o właściwościach nawilżających, wzmacniających i ułatwiających rozczesywanie.
W kosmetykach dedykowanych włosom kręconym znajdują się często polimery i silikony, których zadaniem jest ochrona włosów przed przesuszeniem, utrzymanie ich w odpowiednim skręcie, nadanie im stosownego blasku.
Włosy kręcone, z racji swojego skrętu i ograniczonej działalności sebum, nie wymagają codziennego mycia. By jednak poprawić wygląd loków, używać można specjalnych sprayów, kremów czy żeli.

Włosy proste
Kobiety o włosach prostych marzą w większości o posiadaniu chociażby fal, jeśli już nie loków. Mogą pocieszyć się posiadaniem włosów o odmiennej strukturze chociaż na chwilę. Zastanowić należy się jednak, jaki skręt włosów najbardziej nam odpowiada. Od naszego wyboru zależy, po jakie urządzenie trzeba będzie sięgnąć.
Włosy podatne, czyli takie, które łatwo ułożyć, nietrudno będzie zakręcić i przez dłuższy czas utrzymać efekt skrętu, przy pomocy kilku kosmetyków.
Jeśli włosy są proste i niepodatne na układanie, trudniej o ich skręcenie, co jest jednak do osiągnięcia przy zastosowaniu preparatów ułatwiających skręcenie włosów.
Włosami skręconymi przy zastosowaniu lokówki, wałków czy papilotów pocieszyć można się jednak na ogólł do pierwszego mycia lub… deszczu. Chcąc posiadać włosy skręcone na dłużej zdecydować można się na wykonanie trwałej ondulacji.

Rodzaje loków i sposoby ich osiągnięcia
Każda fryzura kręcona wykonana na włosach prostych powinna zostać utrwalona preparatami utrwalającymi. W zależności od tego, jaki rodzaj loków pragniemy uzyskać sięgamy po rozmaite sposoby kręcenia włosów i urządzenia do tego potrzebne.
Obcując z lokówką należy wiedzieć, że włosy zakręcamy pasmami od karku. Włosy z wierzchu podpinamy spinkami i zakręcamy na samym końcu.

Loki luźne
Aby uzyskać swobodne loki w pierwszej kolejności należy je wymodelować szczotką. Następnie pasmo po paśmie nawijamy na lokówkę, zawijamy na całej długości włosów, przytrzymujemy 2-3 minuty i wypuszczamy.

Loki pierścionki
Do uzyskania pierścionków potrzebna jest wąska lokówka, na którą poszczególne, cienkie pasma włosów zakręcamy pod kątem 90 stopni przez około minutę. Po wypuszczeniu z lokówki pasmo pociągamy w dół. Utrwalamy lakierem.

Loki karbowane
Karbowanie należy wykonać na pasmach włosów o 7cm szerokości i 1 cm grubości. Włosy chwytamy lokówką od nasady, następnie przytrzymujemy i wykonujemy tę czynność na kolejnym paśmie włosów. Utrwalamy lakierem.

Loki anglezy
Na pasmo włosów należy nałożyć kosmetyk do układania włosów kręconych. Włosy zawijamy od środka pasma do jego końca. Po odwinięciu z lokówki, nakręcamy kosmyk na palec, następnie wypuszczamy. Fryzurę utrwalamy.

Loki zgniecione
Loki takie wykonujemy przy użyciu kanciastej lokówki, na którą nawijamy pasma o maksymalnej szerokości 7 cm i grubości 1 cm. Zaczynamy od połowy pasma do końca jego długości, trzymamy minutę i wypuszczamy. Całość utrwalamy lakierem.

Zobacz źródło informacji:

grow ultra 25 ml I ravestin dystrybutor I artroser opinie I moctivin stosowanie

Dodaj komentarz