walka z nadwaga

Przenikanie

Istnieje coś takiego jak osobowość przenikalna. Dotyczy ona osób niezwykle wrażliwych, posiadających niezwykłą empatię, potrafiących bardzo dobrze wczuć się w sytuację drugiego człowieka. W wielu przypadkach taka cecha jest zaletą – często stanowi podstawę sukcesu i powołania odczuwanego przez aktorów, lekarzy, pielęgniarki czy psychologów.

W przypadku współuzależnionych także może być pomocna – wpływa na powstanie tzw. systemu wczesnego ostrzegania (który pozwala wyczuć moment kiedy pojawi się atak kompulsji, dzięki czemu można przyjść jedzenioholikowi z pomocą). Z drugiej strony taki rodzaj wrażliwości może doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji, w której członkowie takiej rodziny są bardzo zaplątani w sieć wzajemnych potrzeb – a rozwikłanie takiego splotu wymaga wytężonej pracy.

Osoba współuzależniona to ktoś uzależniony od nałogu innego człowieka. Ktoś kto uważa pomoc jedzenioholikowi za swoją życiową misję. Ktoś kto żyje rozwiązywaniem problemów ukochanej osoby. To ktoś kto (często nieświadomie) kontroluje jedzenie osoby chorej oraz to czy przestrzega ona diety.

Uwikłanie osoby współuzależnionej wykracza poza zwykłą troskę i przybiera dokuczliwą postać głośno wyrażonego przekonania, że jest się w stanie rozwiązać problem.

Osoba współuzależniona zaczyna cierpieć tak samo albo bardziej niż jedzenioholik! Często ma ona wrażenie, że przejmuje się życiem osoby chorej na jedzenie kompulsywne bardziej niż ona sama. Martwi się bardziej o jej zdrowie, które pogarsza się razem z przybywającymi kilogramami.

Zobacz źródło informacji:

growultra I ravestin skład I ile kosztuje artresan I moctivin producent

Dodaj komentarz