walka z nadwagą

… bo my siebie nie lubimy

Największym problemem dla osób cierpiących na jedzenie kompulsywne jest zupełny brak poczucia własnej wartości. Nie lubimy siebie, nie akceptujemy, często wręcz gardzimy sobą. Przyczyna takiego stanu rzeczy może tkwić w braku poczucia bliskości emocjonalnej z rodzicami, ich nierealistyczne wymagania w stosunku do nas, poczucie braku akceptacji i odrzucenia przez otoczenie.

Co więcej, wielu z nas ma w zwyczaju przejmowanie wymagań stawianych nam przez rodziców, ba! nawet zwiększanie tychże. Zupełnie nie dociera do nas, że bardzo często są one albo sprzeczne z ludzką naturą i zwyczajnie niewykonalne. Nie możemy im sprostać – to rodzi w nas poczucie winy i niechęć do samych siebie. Wątpimy w nasze zdolności, umiejętności.

Często nie znosimy naszego ciała. A skoro my go nie lubimy, nie mieści się nam w głowie, że ktoś inny mógłby je zaakceptować. Unikamy ludzi, wchodzenia w relacje z płcią przeciwną. Tłumi tym samym nasze potrzeby bliskości, zaspokojenia seksualnego, zaś jedyną zmysłową przyjemnością, którą sobie zapewniamy jest jedzenie.

Więcej przeczytasz tutaj:

grow ultra apteka I ravestin promocja I artroser skład I apetistin skład

Dodaj komentarz