zdrowe włosy

Jaka witamina na włosy?

Dostarczanie organizmowi witamin i minerałów jest bardzo ważne. Dostają się do naszego organizmu w pożywieniu, dlatego istotne są produkty, które na stałe goszczą w codziennym menu. Dostarczanie ich jest ważne ze względu na ogólny stan zdrowia i kondycję skóry, włosów i paznokci. Kluczowa jest odpowiedź na pytanie: jaka witamina na włosy? Jest kilka, które mogą zapewnić ich zdrowy, lśniący wygląd i zagęszczenie. Dlatego zamiast szukać przyczyn wypadających włosów w ich pielęgnacji, najlepiej zwrócić uwagę na jadłospis, którego składniki mogą szkodzić.

Wśród wielu istniejących witamin, najlepszy wpływ na wygląd włosów mają głównie te z grupy A. Jest ona odpowiedzialna za metabolizm cebulek włosowych i samego nabłonka skóry głowy. Retinol, który jest alternatywną nazwą witaminy A odpowiada między innymi za gęstość włosów i ich siłę. Jego niedobór jest zazwyczaj uwidoczniony. Najbardziej cierpią na tym właśnie włosy. Są łamliwe i wypadają, nierzadko całymi garściami. Przedłużający się stan niedoboru witaminy A może doprowadzić do znacznego przerzedzenie owłosienia głowy, na który może pomóc Grow Ultra.

W przypadku mężczyzn wypadanie włosów jest najczęściej związane z małą ilością witaminy D w organizmie. By uzupełnić jej stan, czasami wystarczy spożywanie produktów bogatych w ten składnik. Chodzi tutaj o nabiał oraz dłuższe przebywanie na słońcu.

W procesie rozwoju i wzrostu włosów bierze udział również witamina B. Ma ona za zadanie ochronę włosów przed wpływem chorób i czynników zewnętrznych. Pomaga w walce z łupieżem i zapobieganiu wypadaniu włosów. Witamina B jest obecna w wielu produktach, np. w owocach, warzywach zielonych, mięsie drobiowym. Nie powinno się zapominać o witaminach zawartych w kosmetykach. Grow Ultra jest specjalistyczną formułą.

Dla włosów wypadających, pozbawionych blasku i odżywienia zaleca się zażywanie witamin z grupy C i E orz suplementacja zewnętrzna w postaci preparatu Grow Ultra.

Dodaj komentarz