włosy

Jak wzmocnić włosy?

Włosy, zwłaszcza po zimie i wakacyjnym urlopie, wymagają często specjalnego zatroszczenia się o nie. Intensywna dwu- lub trzytygodniowa pielęgnacja powinna przynieść zadowalające rezultaty w postaci zdrowych, błyszczących i elastycznych włosów.

Najważniejsze jest to, by właściwie rozpoznać problem i dobrać do niego odpowiednie preparaty. Kondycję naszych włosów obniża drastyczna zmiana temperatury, zbyt silne działanie promieni słonecznych, chłodny wiatr, słona lub chlorowana woda, nadużywanie preparatów do stylizacji włosów czy częste ich farbowanie.

Włosy osłabione
Włosy, zwłaszcza po zimie i lecie są słabe. Zaczynają wypadać, stają się matowe i niepodatne na układanie. Często są mało elastyczne i rozdwojone. W sytuacji takiej warto sięgnąć po specyfiki, które wzmocnią włosy u ich nasady, a więc szampon z czarnej rzepy czy ampułki zawierające. Preparaty te poprawią włókna kolagenowe i dostarczą włosom cennych substancji odżywczych.
Wzmocnić warto również cały organizm przyjmując witaminy z grupy B, witaminę E. Pomocne są również preparaty zawierające wyciąg ze skrzypu polnego, tauryna, krzem, cynk oraz wapń.
Z pewnością przyda się również wzbogacenie diety o świeże owoce i warzyw, ryby, pełnoziarniste pieczywo oraz nabiał.
Zrezygnować należy natomiast z upinania włosów gumką i wsuwkami, które podczas ściągania często przyczyniają się do wyrywania włosów.

Włosy przetłuszczające się
Podczas wakacji warto osłaniać głowę kapeluszem lub chustą. Niestety wysoka temperatura przyczynia się do wzmożonej produkcji gruczołów łojowych, a w konsekwencji do silniejszego przetłuszczania się włosów.
Jeśli włosy przetłuszczają się należy stosować łagodne szampony przeznaczone do włosów z takim problemem. W ich składzie znajdują się często substancje hamujące produkcję łoju, a więc ekstrakt z rzodkwi, pokrzywy, szałwii lub rozmarynu.
Do codziennego mycia włosów przewidziane są łagodne szampony, które nie tylko oczyszczają skórę głowy, ale nawilżają i wzmacniają włosy.
Po umyciu włosów należy sięgnąć po odżywkę, najlepiej z takiej samej serii co szampon. Aplikując kosmetyk należy nakładać go tak, by nie dotykać skóry głowy. W ten sposób gruczoły łojowe nie zostaną pobudzone do większej pracy.

Włosy zniszczone i suche
Włosy przesuszają się głównie pod wpływem częstego stosowania suszarki czy prostownicy do włosów a także podczas słonecznego urlopu. Wtedy też są łamliwe, matowe i elektryzują się.
Pomocne wówczas okazują się wszelkie preparaty odżywcze i regenerujące zawierające aminokwasy, olejki lub miód. Po każdym umyciu włosów należy stosować odżywkę a 2-3 razy w tygodniu maskę o intensywniejszym działaniu.

Pielęgnację włosów suchych i zniszczonych najczęściej rozpoczyna się od podcięcia rozdwojonych końcówek. Pozbywszy się ich można zacząć aplikować w nie odpowiednie specyfiki, jak na przykład serum wzmacniające końcówki. Wskazane jest także używanie preparatów nawilżających włosy, które zlikwiduje elektryzowanie się.

Regularna pielęgnacja włosów, bez względu na to czy problem dotyczy włosów suchych, przetłuszczających się czy też osłabionych, z użyciem właściwie dobranych kosmetyków z pewnością przyniesie zadowalające rezultaty: zdrowe i pełne blasku włosy.

Zobacz źródło informacji:

grow ultra opinie I ravestin opinie I co to jest artresan I moctivin co to jest

Dodaj komentarz