Halluksy

Halluksy – częsty i uciążliwy problem dojrzałych kobiet

Halluks, czyli paluch koślawy, jest dość często występującą zmianą deformacyjną stopy. Przyczyny powstawania tego typu zmian są wielorakie. Duże znaczenie ma czynnik genetyczny. Układ więzadłowy stopy kobiecej jest słabszy niż męskiej, stąd halluks uważany jest za typowo damski problem. Przypadłość ta często rozwija się u kobiet z nadwagą ale również w sytuacji źle dobranego obuwia.

Za najistotniejszy czynnik powstawania i rozwoju halluksów uważa się jednak wieloletnie noszenie nieodpowiedniego obuwia. Na skutek niefizjologicznego rozkładania się ciężaru ciała, mogą występować okresowo stany zapalne stawu śródstopno-palcowego palucha, przerosty i bolesność, co w konsekwencji doprowadza do powstania trwałej deformacji.
W pogoni za wdziękiem i elegancją

Kobiety nie wyobrażają sobie eleganckiego stroju bez butów na wysokim obcasie. Szpilki, balerinki, buty z wąskimi noskami – panie pragną prezentować się pięknie i z klasą, lecz halluksy skutecznie psują im szyki. Paluchy koślawe oprócz tego, że są poważnym mankamentem estetycznym, powodują dodatkowo silny ból stóp w trakcie chodzenia. Życie kobiet z tym problemem wymaga często wielu wyrzeczeń, np. rezygnacji z uprawiania ulubionego sportu czy tańca a czasem znaczących zmian w życiu zawodowym. Można jednak temu zaradzić.
Czas decyzji

Piękne stopy mogą być ozdobą. Dlatego, jeżeli już pojawiły się halluksy, warto rozważyć ich leczenie operacyjne. Nie ma niestety innej metody na pozbycie się tej bolesnej i nieestetycznej dolegliwości. Zabieg bez zbędnego czekania można przeprowadzić w Szpitalu Centrum ENEL-MED. Koszt zabiegu to około 2-3 tys. zł, a pacjentki mają zapewnioną opiekę doświadczonych ortopedów. Operacja jest całkowicie bezpieczna i wykonywana przy użyciu nowoczesnego, wysokiej klasy sprzętu. Zabieg trwa krótko (60 – 90 min.). Tego samego lub następnego dnia po zabiegu pacjentka może opuścić szpital. Wszystkie pacjentki mają do dyspozycji wygodne i komfortowo wyposażone pokoje.

Przed zabiegiem wykonywana jest kompleksowa diagnostyka, a metoda operacji dobierana jest indywidualnie. Po jej przeprowadzeniu ustalany jest rodzaj rehabilitacji, która jest niezbędna do tego, aby pacjentka szybko powróciła do zdrowia i normalnych codziennych zajęć.

Dodaj komentarz