piękne i zdrowe włosy

Dlaczego włosy siwieją?

Siwiejące włosy są trudne do zaakceptowania. Problem ten może być nie tylko estetyczny, ale czasami zdrowotny. Ponadto dotyczy nie tylko osób w podeszłym wieku, ale i tych młodszych. Więc dlaczego włosy siwieją? Powodem takiego stanu rzeczy może być stres lub choroba. Generalnie, kolor włosów może się zmieniać wielokrotnie. Odpowiedzialne są za to barwniki: eumelanina i feomelanina. Pierwszy z nich odpowiedzialny jest za kolory brązowe i czarne. Druga natomiast dotyczy kolorów żółtych, pomarańczowych i czerwonych. Barwa, jaką przybierają włosy zależy od obecności obu barwników. W zagęszczaniu włosów w dowolnych kolorach może pomóc zastosowanie Grow Ultra.

Zmiana barwy włosów na siwy kolor ma miejsce wtedy, gdy melanocyty występują w mniejszym stężeniu. Tym samym wytwarzają się zbyt małe ilości melaniny. Niestety, mimo wiedzy o tym, co jest powodem siwienia, nie znaleziono jeszcze jednej, w pełni skutecznej metody na walkę z tą przypadłością. Przeciwnie do sytuacji z wypadaniem włosów, w czym może pomóc Grow Ultra. Jasne jest natomiast, kto jest bardziej narażony na pojawianie się siwych włosów. Chodzi między innymi o osoby palące papierosy oraz cierpiące na zaburzenia odżywiania. Winne może być również nieprawidłowe odżywianie. Za siwiejące włosy mogą być odpowiedzialne niektóre składniki znajdujące się w produktach spożywanych regularnie.

Ważne jest, by jeść produkty bogate w witaminę B. Jej niedobór osłabia ogólną kondycję włosów, a w ich zagęszczeniu skuteczne może okazać się serum Grow Ultra. Wcześniej pojawia się również siwizna. Cały proces przyspiesza również brak kwasu foliowego, witaminy H, żelaza, cynku i miedzi. Jeżeli nie stwierdza się braków tych składników, niedożywienia lub nałogu palenia papierosów, siwienie jest problemem genetycznym. Jest to wówczas kwestia indywidualna, na którą człowiek nie ma najmniejszego wpływu. Jedynym wyjściem jest wówczas akceptacja tego procesu i znalezienie w niej pozytywnych aspektów.

Dodaj komentarz