Jak organizować sobie czas

Zła organizacja czasu

Niekiedy zaczynamy jeść po prostu z nudów. Pałętamy się po mieszkaniu, nie mamy pomysłu co ze sobą począć, więc rozpoczynamy przeszukiwanie lodówki, szafek kuchennych, w poszukiwaniu „czegoś ciekawego”. W większości przypadków – kiedy mamy dobrze zorganizowany czas, jesteśmy pochłonięci czymś ważnym, co dodatkowo sprawia nam przyjemność, znacznie łatwiej odrzucić myśl o jedzeniu.

Z drugiej strony znany są także przypadki, kiedy np. nasz czas zorganizowany jest wokół nauki. Nasz egzamin jest coraz bliżej, całe dnie staramy się spędzać nad książkami. Jednocześnie czujemy stres (związany właśnie z egzaminem), który nie pozwala nam skupić się na tyle, aby nauka była owocna. Obsesyjnie myślimy o jedzeniu, bo odczuwamy potrzebę rozładowania odczuwanego napięcia.

Taka sytuacja nie dotyczy jedynie nauki, ale także np. przygotowywania projektów, które zlecił nam pracodawca, itp.

Jednak naprawdę warto spróbować dobrze zorganizować sobie swój czas, być może należymy do osób, którym będzie to choć trochę pomocne w walce z kompulsami.

Kolejna strona medalu związana z “jedzeniem z nudów” dotyczy tego skąd bierze się w nas poczucie nudy. Bardzo często wynika ona z faktu, iż mamy poczucie, że nasze życie jest beznadziejne, nic ciekawego nigdy nas nie spotkało, nie mamy z kim spędzać czasu, jesteśmy skazani na towarzystwo nas samych (a zazwyczaj uważamy się za osoby mało interesujące…), tym samym to co określamy jako “nuda” tak naprawdę jest niczym innym jak głodem emocji . Przyjemnych emocji…

Więcej przeczytasz tutaj:

grow ultra serum I ravestin czy mozna kupic w aptece I artroser apteka I apetistin ceneo

Dodaj komentarz