Pielęgnacja ciała

Co szkodzi urodzie

Każda kobieta stara się dbać o swoją urodę, by cieszyć się dobrym wyglądem możliwie najdłużej. Okazuje się tymczasem, że popełniamy, często zupełnie nieświadomie, szereg błędów, które przyczyniają się do pogorszenia naszego wizerunku.

Spanie w makijażu
Każdego dnia wykonujemy makijaż, który winien być zmywany po przyjściu do domu. Pozostawienie go na twarzy na całą noc jest wręcz niedopuszczalne. Noc to czas intensywnej odnowy komórkowej. Jeśli więc na skórze pozostają resztki makijażu oraz zanieczyszczenia zgromadzone w ciągu dnia, zabieg ten jest znacznie utrudniony. Pozostawienie skóry bez wykonania demakijażu sprawia, że pory są zapchane, co z kolei zaburza naturalne pH.
Demakijaż, z wykorzystaniem odpowiedniego kosmetyku daje skórze szansę na pełną regenerację.
Dla cery suchej idealnie sprawdza się mleczko, dla mieszanej i tłustej żel do mycia twarzy. Następnym krokiem jest przemycie twarzy tonikiem, który pozwoli na przywrócenie naturalnego pH skóry oraz aplikacja stosownego kremu.

Częste złuszczanie naskórka
Peeling ciała jest ważnym zabiegiem, dzięki któremu usuwamy martwy naskórek i pozwalamy skórze oddychać. Należy go wykonywać raz w tygodniu, jeśli mamy cerę tłustą lub mieszaną lub co 10-14 dni w przypadku cery suchej i wrażliwej. Naskórek pełni funkcję ochronną, dlatego zbyt częste jego wykonywanie osłabia głębsze partie skóry.
Pozbawiona warstwy ochronnej skóra piecze, szybciej się podrażnia i zaczerwienia. Łatwo także ją przesuszyć, w konsekwencji zaczyna się bronić produkując większą ilość sebum.

Częste kąpiele w wannie
Okazuje się, że przesadne dbanie o higienę może przyczynić się do zguby i pogorszenia naszej urody. Nie oznacza to jednak, że nie należy korzystać z dobrodziejstw, jakie oferuje nasza łazienka, zwłaszcza kiedy za oknem plucha a my marzymy o wygrzaniu się w wannie. Warto wiedzieć jednak, że zbyt długa kąpiel w gorącej wodzie nie jest dobrym rozwiązaniem, bowiem narusza warstwę ochronną skóry, podnosi ciśnienie, przyspiesza krążenie krwi oraz zwiększa ryzyko pękania naczynek krwionośnych. Skóra poddana takiej próbie ma tendencję do wysuszania, staje się wrażliwa, ulega szybciej podrażnieniu. Zmniejsza się także jej elastyczność, przez co szybciej się starzeje.
Kąpiel w ciepłej, nie gorącej wodzie, nie powinna trwać zatem dłużej niż 15 minut i dobrze, aby wzbogacić ją o kosmetyk o właściwościach nawilżających.

Częste mycie włosów
Wiele osób myje włosy codziennie, bowiem wymaga tego higiena. Zabieg ten powoduje zmywanie tłuszczu, wobec czego organizm otrzymuje informację o konieczności jego produkowania, wobec czego włosy w szybkim tempie stają się ponownie tłuste.
Jeśli jednak sytuacja zmusza nas do tak częstego mycia włosów, warto sięgnąć po szampony do włosów przeznaczone do codziennej pielęgnacji włosów. Preparaty te są znacznie łagodniejsze i zawierają składniki, które pracują nad regulacją wydzielania sebum.
Nie należy zapominać o stosowaniu odżywek. W przypadku włosów tłustych idealnie sprawdzą się odżywki w sprayu, które nie wymagają spłukiwania, a co ważne, nie obciążają włosów i je nawilżają.

Wyciskanie pryszczy
Wiele osób popełnia ten błąd, mianowicie wyciska pryszcze. W ten sposób szkodzimy sobie jeszcze bardziej. Krostę łatwo bowiem zainfekować. Samo wyciskanie często powoduje także powstanie blizny. Dużo lepszym rozwiązaniem jest pozostawić krostę w spokoju. Jedyne, co możemy zrobić, to zastosować specjalny preparat, na przykład w postaci antybakteryjnego żelu punktowego Bielenda czy SOS na pryszcze Skin Naturals Garnier, dzięki którym zmiana skórna szybciej zniknie i nie powstanie po niej ani czerwona plama, ani tym bardziej szpecąca blizna.
Krost nie należy przemywać spirytusem, bowiem mogłoby to doprowadzić do powstania przebarwień skórnych.

Zbyt częste opalanie
Wiele kobiet lubi się opalać, a to ze względu na fakt, iż skóra opalona wygląda ładniej. Tak jest, ale do pewnego momentu. Jeśli opalamy się bez ograniczeń, nasza skóra szybciej się starzeje, zwiększa się także ryzyko poparzeń skórnych oraz wystąpienia przebarwień.
Każde opalanie czy nawet wyjście na zewnątrz w słoneczny dzień powinno być poprzedzone zastosowaniem kremów z filtrami ochronnymi.
Przed wyjściem na plażę, basen czy solarium nie należy także stosować dezodorantów czy perfum, które mogą spowodować powstanie plam.

Dodaj komentarz